9°C mgła

CrossFit Ursus za chwilę skończy trzy lata

Fitness, CrossFit Ursus chwilę skończy - zdjęcie, fotografia

A dokładnie 22 października tego roku.

Czym jest crossfit? To „siła, zwinność, wytrzymałość, gibkość, precyzja i kształtowanie charakteru” – tak to można w skrócie nazwać. Jest to rodzaj sportu interdyscyplinarnego, który cieszy się coraz większym powodzeniem mieszkańców Ursusa.

A co to jest CrossFit? To klub przy ul. Gierdziejewskiego, gdzie wszystkie te cechy swojego ciała i duszy możesz posiąść. Oferta klubu jest bogata. Biegi, podnoszenie ciężarów, pływanie, gimnastyka – wszystko to ułożone w specjalne ciągi treningowe. Dyscypliny się przeplatają, a ćwiczenia odbywają się pod okiem trenerów, czuwających nad racjonalnością wysiłku.

A co po świętowaniu trzeciej rocznicy istnienia? W listopadzie ruszają tzw. poziomy – dla początkujących i zaawansowanych. Same nazwy ćwiczeń dla początkujących mówią same za siebie: kurs StrongFirst, metoda HardStyle, korzystanie z „oddechu siły” – Power Breath, nauka korzystania z „drabin” HardStyle, program przygotowania do Snatch Test.

Ok, ok… Nie będziemy tego tłumaczyć dokładnie, bo brzmi na tyle ekscytująco, że warto sprawdzić osobiście.

„StrongFirst jest szkołą siły. Uczymy naszych adeptów nie tylko jak bezpiecznie posługiwać się odważnikiem kulowym – zapewnia Dominik Górski, trener klubu a także jak wycisnąć z treningu maksimum korzyści podczas rozwoju siły”.

A Marcin Dudczak, drugi trener, dodaje: „Niczego nie robimy na hurra. Najpierw jest część teoretyczna, potem rozgrzewka,. Zaczyna się od prostych ćwiczeń. Potem przychodzą trudniejsze, ale… crossfit to idealny sposób na zbudowanie w szybkim tempie wytrzymałości i siły”. (wm)

CrossFit Ursus za chwilę skończy trzy lata komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się