12°C lekkie zachmurzenie

Czas na zrzeszenie lokalnego biznesu w Ursusie

Handel i usługi, zrzeszenie lokalnego biznesu Ursusie - zdjęcie, fotografia

Lokalne środowiska biznesowe przeżywają trzy najważniejsze etapy rozwoju. Nasza dzielnica jest teraz na początku drugiego. Jakie kroki powinniśmy podjąć aby dalej się rozwijać?

Na pierwszym etapie rozwoju biznes skupia się wyłącznie na zaspokojeniu potrzeb odbiorców w okolicy. Mieliśmy z tym do czynienia na początku lat czterdziestych, ubiegłego stulecia. Ilość mieszkańców Ursusa w tamtym okresie wynosiła nie całe siedem tysięcy osób. Nie było potrzeby w reklamie oraz nowatorskim podejściu do prowadzenia działalności. Najważniejszym punktem było posiadanie fachu lub pomysłu, a odbiorcy sami się zgłaszali.

Drugi etap się pojawia w momencie gdy wzrost ilości mieszkańców,  powoduje zwiększenie liczby firm z tej samej branży, co rodzi naturalną konkurencję. W tym momencie potrzebujemy pokonać dwie najważniejsze bariery do dalszego rozwoju. Dostosować naszą ofertę do potrzeb odbiorcy oraz zapewnić konkurencyjność naszego produktu nie tylko pod względem ceny, ale i pod względem obsługi, dotarcia do klienta, unikalności.

Ostatnim etapem na którym w tej chwili powinien skupi się lokalny biznes jest stworzenie koalicji. Mówiąc innymi słowy stworzenie lokalnego Towarzystwa Biznesowego. Jest to o tyle ważny punkt gdyż do polepszenia naszych ofert na tle konkurencji potrzebujemy stabilnych partnerów, z którymi możemy się rozwijać. Amerykańskie statystyki pokazują iż praktycznie każde towarzystwo biznesowe w Stanach Zjednoczonych opiera się o cztery konkretne branże. Branża medialna czyli firma która za pomocą narzędzi informacyjnych  potrafi trafić do naszych lokalnych odbiorców. Agencja motoryzacyjna, jako firma która potrafi zaspokoić potrzeby wszelakiego transportu partnerów z poszczególnego towarzystwa. Firmy produkcyjne, technologia, produkty spożywcze, towary przemysłowe - mówiąc w kontekście każdej grupy zrzeszającej biznes lokalny jest to firma wytwarzająca dobra. Ostatnim partnerem jest firma headhunterska, bardzo ważnym etapem w rozwoju firmy jest zatrudnienie odpowiednich ludzi na odpowiednim stanowisku, partner z branży HR pomoże nam o to zadbać.

Zapraszamy do tworzenia lokalnych towarzystw - jesteśmy za rozwój lokalnego biznesu! 

 

Czas na zrzeszenie lokalnego biznesu w Ursusie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się