12°C lekkie zachmurzenie

Czym był „Ursus” dla Ursusa? Odpowiedniej wiedzy dostarczą ci warsztaty historyczno-fotograficzne

Fundacja dla Ursusa i Biuro Edukacji Urzędu Miasta zaprosiły młodzież z Ursusa na warsztaty historyczno-fotograficzne. Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży historią dawnych Zakładów Mechanicznych „Ursus” i współczesną działalnością spółki Ursus w Lublinie.

„Chcemy przybliżyć – jak piszą organizatorzy warsztatów – ponad 120-letnią historię i rozwój marki, która do dziś jest symbolem tradycji, nowoczesności i wysokiej jakości.

Warsztaty fotograficzne poprowadzi Andrzej Zygmuntowicz – wiceprezes Związku Polskich Artystów Fotografików, a przewodniczącym jury oceniającym zdjęcia będzie Christopher Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich”.

Projekt się rozpoczął od wycieczki do „Ursusa” w Lublinie, aby pokazać, jak wygląda nowoczesna fabryka (biura projektowe, hale produkcyjne, ekspozycja gotowych wyrobów).

Po wycieczce i warsztatach zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia o „Ursusie”. Jury  oceni zgłoszone prace. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni, a najlepsze prace zostaną oprawione i przekazane do biura Zarządu „Ursusa” oraz do udekorowania hal produkcyjnych.

Całość przedsięwzięcia finansowana jest przez Fundację dla Ursusa.

Fot. Paweł Małaczewski

warsztaty historyczno-fotograficzne - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się