12°C lekkie zachmurzenie

Do 2018 r., na terenie Zespołu Szkół nr 42, przy ul. Dzieci Warszawy, powstanie nowa szkoła

Szkoły, terenie Zespołu Szkół Dzieci Warszawy powstanie szkoła - zdjęcie, fotografia

To będzie sztandarowa inwestycja 2017 r., uwzględniona już w budżecie dzielnicy: nowa szkoła przy ul. Dzieci Warszawy 42, która odciąży dwie najbardziej „obłożone” podstawówki – nr 4 i 14.

Dzisiaj w tym miejscu jest zasadnicza szkoła zawodowa, technikum i liceum dla dorosłych. Działka, na której się znajdują, jest na tyle spora, ze zmieści się na niej jeszcze nowa szkoła podstawowa. Jest to decyzja ze wszech miar trafna, ponieważ najmłodsi uczniowie Ursusa gnieżdżą się w starych szkołach już za bardzo, poza tym uczą się na zmiany, co raczej nie powinno cechować nowoczesnego szkolnictwa.

Projekt szkoły jest już zatwierdzony, środki w budżecie zaklepane (32 mln zł na budowę i 8 mln zł na wyposażenie), wykonawca jest i rozpoczął prace jeszcze w ubiegłym roku. Poza klasami powstaną tu dwie hale sportowe z szatniami i sanitariatami. Jedna z hal połączona będzie z zespołem szkół odpowiednim łącznikiem, aby starsi mogli również z niej korzystać, bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz. Będzie też kilka boisk oraz place zabaw.

Nowa szkoła ma pomieścić ponad 1000 uczniów w klasach od 0 do 6. Inwestycja jest potrzebna nie tylko ze względu na przepełnienie szkół obecnych, ale i spodziewany – i właściwie już trwający – napływ nowych mieszkańców do Ursusa, głównie młodych małżeństw. Jak informuje Agnieszka Wall, rzeczniczka dzielnicy, szkoła przy Dzieci Warszawy to pierwsza tak poważna inwestycja oświatowa. Za nią pójdą inne, głównie na terenach pofabrycznych, gdzie budują się nowe osiedla. Do 2018 r. w Ursusie będzie ok. 1400 nowych miejsc w szkołach podstawowych, ponad 400 w przedszkolach i ok. 150 w żłobkach.

Ursus młodnieje, oświata się buduje. Prawidłowo. (kj)

Na rys.: projekt fasady nowej szkoły podstawowej

Czytaj też:

http://iursus.pl/artykul/w-2017-r-ursuska-oswiata/109845

http://iursus.pl/artykul/nareszcie-zespol-szkolno-przedszkolny/108043

 

 


 

 

Do 2018 r., na terenie Zespołu Szkół nr 42, przy ul. Dzieci Warszawy, powstanie nowa szkoła komentarze opinie

  • gość 2017-06-13 18:12:05

    A klacycznej polskiej architektury to nie łaska było? Co to w Ursusie cierpimy na nadmiar przedwojennych budynków, cegły, dachówki?

Dodajesz jako: Zaloguj się