13°C lekkie zachmurzenie

Druga linia metra powinna dotrzeć do Ursusa. Radni Platformy Obywatelskiej tak proponują…

Druga linia metra powinna dotrzeć do Ursusa. Radni Platformy Obywatelskiej tak proponują…

Radny Rober Faliszewski w imieniu klubu radnych Platformy Obywatelskiej złożył Radzie Dzielnicy taką propozycję: druga linia metra powinna dotrzeć do Ursusa.

To jest – naszym zdaniem – rozsądny i godny poparcia pomysł. Ursus byłby ostatnią stacją drugiej linii metra. A metro rozwiązałoby wiele problemów komunikacyjnych tej dzielnicy, która w większości w ciągu dnia przemieszcza się w inne rejony stolicy.

Przewodniczący koła PO w Ursusie Bogdan Olesiński tak o tym pisze:

„Dziś Klub Radnych Platformy Obywatelskiej w Ursusie złożył do Rady Dzielnicy projekt Stanowiska dotyczącego przedłużenia linii metra i budowy Stacji Przesiadkowej URSUS.
Rada Dzielnicy już w latach 2006-2010 występowała ze stanowiskiem w sprawie budowy linii metra przebiegającej przez Ursus i dojeżdżającej aż do Lotniska Okęcie.
W dziś proponowanym stanowisku nie chcemy czekać na tę trzecią linię, lecz wnioskujemy, aby Stacja Przesiadkowa URSUS powstała jako ostatni przystanek budowanej obecnie drugiej linii. To znacznie przybliża perspektywę korzystania z metra przez mieszkańców Ursusa. Trzymajmy kciuki za ten plan”.

My też…

Fot. strefakolejowa.pl

druga linia metra powinna dotrzeć do ursusa - komentarze opinie

  • gość 2018-02-25 03:19:49

    cholera, jestem za! ta dzielnica jest jak pułapka, jedyne drogi do centrum to wyjazd na Połczyńską (w godzinach szczytu zapchaną) albo na Jerozolimskie (jak wyżej) ulicami Kleszczową i Ryżową (zapchanymi zawsze niezaleznie od pory dnia i tygodnia), albo Nowolazurową, która się można dostac na zapchane Jerozolimskie, ale najpierw się trzeba do niej przebić ulicą Traktorzystów (na której od prawie roku jest ruch wahadłowy), albo Cierlicką, pod wiaduktem kolejowym, który jest wiecznie w (kolejnym) remoncie. wyjazd samochodem to koszmar, jesli sie jedzie autobusem to koszmar podwójny. niedawno otwarta stacja pkp Niedźwiadek bardzo pomagała, ale dzieki naszemu kochanemu światłemu pkp, któremu zycze jak najgorzej, mamy z głowy ją i Ursus Główny przez półtora roku (jak sie nic nie wywali). mozna próbowac korzystac ze stacji Ursus Pónocny i Gołąbki, ale pociagi tamtędy jeżdżą o wiele za rzadko, i pkp puszcza na tamtej linii krótsze składy. sytuacja sie nie poprawi, kiedy na budowanym właśnie osiedlu na terenach po fabryce ursus zamieszkaja ludzie, docelowo ma tam przybyć 30 tys osób, a Ursus teraz ma 50 tys mieszkańców, czy ktos w ogóle pomyslał co się będzie działo?

  • gość 2018-03-06 09:25:43

    Radni platformy w urzędzie dzielnicy Ursus obudzili się bo idą wybory i zaczynają pajacować.

  • gość 2018-03-08 16:47:29

    Bzdura. Wiecie ile by się jechało do centrum? Ze 40 minut. Jak już to powinna przez ursus biec linia obwodowa.

Dodajesz jako: Zaloguj się