Karbinadel, czyli Magda Gessler do Ursusa! Dobre knajpy można u nas policzyć na palcach.

23/08/2017 00:41
Karbinadel, czyli Magda Gessler do Ursusa! Dobre knajpy można u nas policzyć na palcach.

Ursus nie ma dobrej marki gastronomicznej. Na pytanie, gdzie w naszej dzielnicy można dobrze zjeść, usłyszałem taką odpowiedź:  - W Ursusie? Proszę Cię… Głód i noc… - Tak twierdzi Agnieszka Nadstawna (Trener, Arteterapeuta, Coach Event Planner, mieszkanka Ursusa). Dobre knajpy można u nas policzyć na palcach.

I wie, co mówi, bo się na tym zna. Na co dzień bowiem – w ramach swych obowiązków służbowych – poszukuje również dobrych miejsc do jedzenia. I jeśli nie chce się skompromitować, najczęściej organizuje spotkania poza granicami dzielnicy.

Co jest mankamentem ursuskich knajp? Monotonia! Same pizze, sushi, kebaby, włoszczyzna, chińszczyzna i fast foody. Jest trochę kuchni polskiej, ale naprawdę na nienajlepszym poziomie. Magda Gessler miałaby tu co robić przez dziesiątki lat. I nie chodzi tylko o to, co Ona wytyka nieustająco: posiłki z mrożonek, odgrzewane wielokrotnie dania, ale przede wszystkim brak polotu. I zwykłe lenistwo (albo głupota) restauratorów, którzy – zdarza się – zamykają knajpy w weekend!!! Jak to miało miejsce ostatnio… Nazwę zmilczę, bo mam tam trochę więcej zastrzeżeń i potraktuję ją całościowo. Gdzie ona się mieści? Niedaleko Placu Czerwca 1976.

Nie wiem dlaczego Ursus pod tym względem jest tak upośledzony? Brak wyobraźni, talentów? Nie! Bywalec knajp, mój znajomy (zagości tu niebawem) mówi tak: - To miejsce – Ursus – zawsze było sypialnią dla jego mieszkańców albo – gdy chodzi o gastronomię – jadłodajnią dla robotników Zakładów Mechanicznych. Dzisiejsi restauratorzy mają to w mentalności. Nie zauważyli tylko, że czasy się zmieniły. Ursus to już nie tylko sypialnia „traktorzystów”, ale przede wszystkim sypialnia ludzi, którzy i na miejscu, i w Warszawie wykonują w większości nowoczesne zawody i – na przykład w weekend – chcieliby blisko domu (bo ciągle w tygodniu jeżdżą w tę i z powrotem) DOBRZE ZJEŚĆ Z CAŁĄ RODZINĄ. A tu… pizza, kebab, sushi, Azja… wszystko to, co mają w tych swoich biurowcach, barach, bistrach itd.

Ursus zawsze był miejscem (zwłaszcza w weekend) rodzinnego spokoju. Dlaczego restauratorzy nie są w stanie tego zrozumieć? Że w tej jakże polskiej tradycji wspólnego przebywania trzeba też jakże polskich kulinarnych pomysłów?

Szukałem, szukałem i… znalazłem knajpę „Drewutnia po śląsku”! Ale dobre i to, bo jest coś w specyfice Ursusa z najlepszej tradycji familoków śląskich. I dlatego ich tu polecam jako RODZYNEK URSUSKI i KARBINADEL W URSUSIE. Tanio i smacznie.

I do zobaczenia! Z Magdą Gessler, mam nadzieję…

WOJCIECH MARCICKI

Fot. magdagessler.pl

karbinadel, czyli magda gessler do ursusa! dobre knajpy można u nas policzyć na palcach. - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-03-10 11:13:01

    Nie zgodzę się. Jak szukacie wyszukanych miejsc to w centrum. Tu są firmy które bazują bardziej na stałym gościu niż biurowcach.i używają świeżych warzyw i prawdziwych przypraw. Gotują z sercem !!

  • gość 2017-03-10 12:56:08

    Drewutnia to mordownia na piwo a nie restauracja. Pysznie i domowo można zjeść w Pycha Micha a ostatnio otworzyła się tez fajna hinduska restauracja na Ryżowej.

  • Gość - niezalogowany 2017-03-14 21:54:24

    Buhaha drewutnia. Przecież to miejsce nawet nie zalicza się pod restauracje a nawet pod pub. Wiecznie zamknięte więc nie wiadomo nawet czy Pani Magda trafi na właścicieli. To już Chilli na regulskiej bardziej przypomina restauracje niż tamta mordownia, niby kebab a jednak nie tylko bo i kuchnia arabska. Drewutnia to wstyd dla naszej dzielnicy.

  • Gość - niezalogowany 2017-03-14 21:56:19

    Nie polecam, Pani Gesler może jeszcze dostać w twarz. Mordownia jak ich mało. Same małolaty.

  • gość 2017-08-22 19:11:14

    Limonka na Dzieci Warszawy :) jedzenie doskonale, obsługa rewelacyjna :)

  • Gość - niezalogowany 2017-08-22 22:01:25

    Osteria Piemonte i tyle w temacie POLECAM

  • gość 2017-08-23 09:02:03

    Kiedyś był bar gdzie można było zjeść prawdziwego schaboszczaka z buraczkami, żeberka...rosół czy pomidorową. Niestety już go nie ma, bo takie nasze jedzenie nie cieszyło się popularnością. Tęsknimy za tym czego nie mamy a jak już będzie to zaczniemy gonić za czymś innym. Tacy jesteśmy.

  • gość 2017-08-23 10:07:08

    Byłem tam kiedyś. Pani poinformowała mnie że dziś tylko pomidorowa i jakiś kurczak. Na moje pytanie o roladę śląską zostałem poinformowany że mogę zamówić i przyjść za półtorej godziny. Fajnie ale ja byłem głodny teraz. Rozumiem że ten artykuł to płatna reklama? Z miejsc na Ursusie polecam chyba najbardziej Limonkę na Skoroszach. Poza tym pizzerię U Pizzera. Włoska i Indyjska restauracja na Ryżowej - średnio ale nie źle. Ciekawa opcja to Przystanek Ogień i Dym ( czy jakoś tak ) Fajne połączenie burgerów z kuchnią azjatycką.

  • adam adkonis - niezalogowany 2017-08-23 15:03:44

    ten Ten tekst sponsorowany ?? Calabria Tratoria na Warszawskiej ma bardzo dobre oceny jak i jakość . polecam

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 16:29:02

    A ja się zgadzam. Ze świecą szukać dobrych szefów kuchni na Ursusie i tym samym menu ze sztampy. Bo klient z braku alternatyw i taki wróci. Są knajpy, które są od lat bo jednak się starają o klienta mimo średniego menu a te, które olewają temat dopieszczania klienta upadają. Swoją drogą dobra kuchnia kosztuje. Trudno oczekiwać, że rodzina z dziećmi zje obiad za kilka stów

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 16:32:10

    Restauracja Pirs świeżo i smacznie, a na tygodniu lunch naprawdę dobry za chyba 15 zł jem tam regularnie i nie jest to recenzja sponsorowana ;)

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 16:33:26

    Restauracja Pirs na Regulskiej świeżo i smacznie, a na tygodniu lunch naprawdę dobry za chyba 15 zł jem tam regularnie i nie jest to recenzja sponsorowana ;)

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 16:37:06

    Willa ricona ...nie ma lepszej

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 17:05:04

    We Włochach też można smacznie zjeść, w sumie nie daleko od Ursusa! Np. Pizzeria Vicoletto, osiedlowa knajpka, pyszna cieniutka pizza, makarony. Polecam, super atmosfera

  • GośćMar - niezalogowany 2017-08-23 17:25:26

    Hahaha. Niezła reklama tej mordowni! Co za bzdury! Na piwo strach przyjść a co mówić o jedzeniu z rodziną! Zawsze rozboje, krew z głów się leje.. Jak się tu wprowadziłam - 20lat temu - zawsze mnie ludzie przestrzegali za tym miejscem. Byłam dwa razy. I dwa razy darcie ryjow, kurwy leciały, i szarpaniny. Najgorszy bar w okolicy!

  • gość 2018-10-12 17:52:34

    Jeśli ktoś ma ochotę na dobrą pizzę to mogę podzielić, że lepszej nie spotkałem niż U Pizzera, nawet ostatnio byłem we Włoszech i tam wspominałem tą małą osiedlową pizzerię. Z utęsknieniem czekałem na powrót na pizzę

Dodajesz jako: |