12°C lekkie zachmurzenie

Krystyna Pawłowicz, posłanka z Ursusa, dała kolejny koncert nienawiści, tym razem na Facebooku

Krystyna Pawłowicz, posłanka z Ursusa, dała kolejny koncert nienawiści, tym razem na Facebooku

Słynąca z kontrowersyjnych wypowiedzi Krystyna Pawłowicz postanowiła skomentować na Facebooku samobójstwo 14-letniego Kacpra z Gorczyna. Posłanka PiS twierdzi, że śmierć chłopca to nic innego jak efekt „lewackiej propagandy”.

W sieci zawrzało. Ruszyła zbiórka podpisów pod apelem, by konto parlamentarzystki zostało usunięte. (…) Według opinii śledczych samobójstwo chłopca było spowodowane prześladowaniami ze strony szkolnych kolegów wytykających Kacprowi orientację homoseksualną.

Tragiczne wydarzenie wstrząsnęło całą Polską i rozpoczęło ogólnokrajową debatę na temat nietolerancji wśród młodzieży. Sprawę postanowiła skomentować także Krystyna Pawłowicz, która w swoim wpisie na Facebooku nie powstrzymała się od upolitycznienia śmierci nastolatka i obarczyła środowiska liberalno-lewicowe winą za jego stan psychiczny. „Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania – nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane, i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad „morderczą nietolerancją rówieśników” – napisała.

Wypowiedź ta natychmiast wywołała lawinę negatywnych komentarzy

… internautów, którzy, nie przebierając w słowach, wytknęli posłance „zgniliznę moralną, bezczelność, głupotę, brak przyzwoitości i empatii” oraz wezwali do bojkotowania jej osoby. Do grona oburzonych Facebookowiczów dołączyli także znani artyści, politycy i dziennikarze.

„Nie ma słów na bydlactwo, którego dopuściła się dziś Krystyna Pawłowicz. Te podłe słowa o śmierci dziecka to hańba dla Sejmu i dla Polski” – napisał na swoim profilu na Twitterze Adrian Zandberg z Partii Razem. Z kolei pisarz Jakub Żulczyk stwierdził, że wypowiedź posłanki wpisuje się w „politykę prowokacji” PiS. „Wypowiedzi pani Pawłowicz nie będę cytował, bo bez sensu, moralnie i intelektualnie jest to warte mniej niż zawartość toi toia pod koniec festiwalu muzycznego. (…) Nie dajcie się pani Pawłowicz sprowokować, ona ma określoną rolę do odegrania w tym teatrzyku. Jest wypuszczana do mediów po coś, a nie ot tak, na fazę. Ma ludzi podrywać emocjonalnie, sprawiać, że puszczają im nerwy, że zaczynają przeklinać, wyzywać, bić w nią i w PiS jak w bęben rynsztokowo, z wściekłością i na poluzowanych emocjach. Właśnie po to, aby PiS potem mógł powiedzieć, jakie to niebywałe chamstwo i brak kultury reprezentują sobą ich przeciwnicy” – podsumował pisarz.

W sieci natychmiast pojawił się także apel o usunięcie facebookowego konta Krystyny Pawłowicz. Może się pod nim podpisać każdy internauta. W oficjalnym stanowisku pomysłodawców akcji widnieje komunikat: „Krystyna Pawłowicz od lat wykorzystuje media społecznościowe do szerzenia nienawiści do Polaków. Znieważa i obraża ludzi. Propaguje ideologię neofaszystowską oraz nienawiść do grup etnicznych. Propaguje i wznieca dyskryminację ze względu na poglądy polityczne czy orientację seksualną. Krystyna Pawłowicz rozpowszechnia kłamstwa i hejt”. Do tej pory zebrano prawie 20 tys. podpisów.

Co na to autorka skandalicznego wpisu?  

„Jestem w środowiskach lewackich znienawidzona i cokolwiek bym nie napisała, to i tak ten hejt by się na mnie wylał – stwierdziła w rozmowie z portalem wpolityce.pl. – Dodałam przecież spokojny wpis, w którym stwierdziłam, że ideologie lewackie demoralizują dzieci, propagują nienaturalne postawy i zachowania. Co niedopuszczalnego i uzasadniającego hejt i życzenia mi śmierci jest w ogólnym stwierdzeniu o wpływie środowisk lewicowych na dzieci albo stwierdzeniu, żeby dać dzieciom przeżyć ich dzieciństwo w spokoju?” – pyta Pawłowicz.

Okazuje się jednak, że jej wypowiedź oburzyła również przedstawicieli prawicy, w tym m.in. publicystę Rafała Ziemkiewicza: „Wpis p. Pawłowicz jest równie głupi i bezduszny jak dywagacje Korwina o niepełnosprawnych dzieciach i równie nie do obrony. Opamiętajcie się” – zaapelował.

Źródło: Newsweek

Fot. You Tube

krystyna pawłowicz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się