9°C mgła

Maraton filmowy Cinema City i IPN! - Wstęp bezpłatny

Kiedy: 2014-12-12 , godzina: 22:00 | Gdzie: Cinema City

W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku w Polsce został wprowadzony stan wojenny. Z okazji 33. rocznicy tego wydarzenia Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, w którą zaangażowała się sieć kin Cinema City. W wybranych lokalizacjach w Polsce odbędzie się historyczny maraton filmowy.

 

12 grudnia w wybranych kinach Cinema City o godzinie 22:00 wyświetlone zostaną trzy polskie produkcje o tematyce historyczno-politycznej. Podczas maratonów będzie można zobaczyć film Bez końca (1984) w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, Popiełuszko. Wolność jest w nas (2009) Rafała Wieczyńskiego oraz 80 milionów (2011) Waldemara Krzystka. Maraton filmowy przygotowany został we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w ramach obchodów 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL.

 

Maratony filmowe odbędą się w wybranych kinach Cinema City. Start godzina 22:00. Wstęp jest bezpłatny. Bilety można odebrać w kasach kin, bez wcześniejszych rezerwacji. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

  • Warszawa Arkadia                    
  • Warszawa Sadyba
  • Warszawa Promenada

 

Maraton filmowy Cinema City i IPN! - Wstęp bezpłatny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się