12°C lekkie zachmurzenie

Osiedla Gawra i Niedźwiadek dostaną nowe rondo na ulicy Henryka I Brodatego

Władze Ursusa starają się nad wyraz: rok 2017 obrodzi inwestycjami w ursuskie ulice. Kolejna zakłada przebudowę ulicy Henryka I Brodatego i powstanie mini ronda.

To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Henryka I Brodatego, Orląt Lwowskich i Warszawskiej. Inżynierowie drogowi uważają – pewnie słusznie – że rozwiązanie to spowoduje, iż kierowcy będą mieli lepiej, bo… będą mogli szybciej niż do tej pory, a przede wszystkim mniej nerwowo, włączać się do ruchu, wyjeżdżając ze swoich osiedli.

Jak donosi Urząd Dzielnicy, na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Magnackiej powstaną 22 zatoki postojowe, a od ul. Magnackiej do kanału Konotopa zostanie wylany asfalt, po wschodniej jego stronie zostaną położone chodniki, powstanie kanalizacja deszczowa, a także dwa przystanki autobusowe.

Prace przy realizacji tej inwestycji rozpoczną się w czwartym kwartale tego roku – po zakończeniu modernizacji ul. Zaczarowanej Dorożki. Inaczej być nie może, gdyż jednoczesne roboty budowlane oznaczałyby zablokowanie obydwu wyjazdów z osiedla. Ale… do końca 2018 r. pełen luksus. Inwestycja kosztować będzie ok. 1,5 mln złotych i warta będzie tych pieniędzy. Zwłaszcza że 56 proc. mieszkańców Ursusa niezbyt dobrze ocenia stan naszych ulic i ich bezpieczeństwo.

Fot. wikia.pl

Osiedla Gawra i Niedźwiadek dostaną nowe rondo na ulicy Henryka I Brodatego komentarze opinie

  • gość 2017-11-01 00:53:30

    i dzieje się coś w temacie?

  • Gość - niezalogowany 2018-08-04 14:58:49

    Metro już nawet podciagneli!

Dodajesz jako: Zaloguj się