10°C słabe, przelotne opady deszczu

Premiera książki „Sportowe dzieje Ursusa”

Książka, Premiera książki „Sportowe dzieje Ursusa” - zdjęcie, fotografia

Prezentacja nowej publikacji o historii dzielnicy Ursus, tym razem o jej sportowych dziejach odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 kwietnia br. o godzinie 14:30 w hali sportowej przy ul. Drzymały 1. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa plenerowa poświęcona historii sportu w Ursusie oraz ekspozycja pamiątkowych trofeów zdobytych przez zawodników różnych sekcji Robotniczego Klubu Sportowego Ursus.

W książce autorzy Robert Gawkowski i Jacek Wiśniewski opisali blisko 90 lat historii jednego z najbardziej zasłużonych w historii stolicy klubów. Publikacja powstała m.in. dzięki zaangażowaniu osób, które podzieliły się swoimi wspomnieniami oraz materiałami i fotografiami z rodzinnych archiwów. Wydawcą książki jest Urząd Dzielnicy Ursus               m.st. Warszawy.

W programie  wydarzenia m.in. multimedialna prezentacja o historii sportu w dzielnicy,  rozmowa z autorem, ekspozycja pamiątek klubowych,  wystawa plenerowa, spotkanie ze sportowcami i działaczami związanymi z klubem  na przestrzeni lat, poczęstunek. Prowadzenie – dziennikarz sportowy Jacek Kurowski.

Tego dnia o godzinie 17:00 na pobliskim stadionie przy ul. Sosnkowskiego 3 odbędzie się mecz III ligi (gr.1) KS Ursus – Sokół Ostróda. Z okazji premiery książki, wejście na mecz będzie bezpłatne. Tuż przed rozpoczęciem spotkania planowana jest uroczystość otwarcia nowego zadaszenia trybuny głównej boiska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Inwestycja o wartości 367 tys. zł została zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego 2017. Otwarcia dokona burmistrz Urszula Kierzkowska.

Wstęp wolny.

 

Partnerzy wydarzenia: KS Ursus oraz  Szkoła Podstawowa nr 381 im. K.K. Baczyńskiego w  Warszawie

Organizator: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Miejsce zdarzenia mapa Ursus Warszawa


Premiera książki „Sportowe dzieje Ursusa” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się