23°C lekkie zachmurzenie

Rozpoczęła się rozbudowa przedszkola nr 200 „Gąski Balbinki” przy ul. Balbinki 1

Na to czekali okoliczni mieszkańcy: rozpoczęła się rozbudowa przedszkola nr 200 „Gąski Balbinki”. W ramach inwestycji wartej blisko 8 mln zł zostanie wybudowane nowe skrzydło obiektu, a istniejący budynek przejdzie gruntowną modernizację.
Zakończenie robót zaplanowano na połowę 2018 roku. Inwestycja zakłada wybudowanie nowej części budynku wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, budową miejsc postojowych, przebudową chodników i zjazdu z drogi publicznej oraz inną niezbędną infrastrukturą techniczną. W rezultacie prowadzonych prac z pięciu do ośmiu zwiększy się liczba oddziałów przedszkolnych dla dzieci w wieku 3-6 lat, poprawi się standard i funkcjonalność obiektu, który zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Docelowo placówka pomieści 200 dzieci oraz ok. 40 osób personelu. Nowe skrzydło budynku będzie miało nowoczesną formę architektoniczną, dwie kondygnacje i częściowe podpiwniczenie. Pomieści 3 dodatkowe oddziały. Dla każdego z nich zaplanowano osobny zestaw pomieszczeń składający się m.in. z sali zajęć i łazienki. Dwa oddziały zostaną dodatkowo wyposażone w odrębną sypialnię. W każdej sali oddziałowej przewidziano kącik zabaw – labirynt, wykonany jako pełna, stała, wielopoziomowa zabudowa typu meblowego. W nowym skrzydle przewidziano także hol ogólny na każdej kondygnacji, salę gimnastyczną z możliwością organizacji imprez i uroczystości, hol – poczekalnię dla rodziców oraz część administracyjną, zaplecze sanitarne, szatnie, pomieszczenia socjalne, gospodarcze oraz techniczne.
Przebudowa istniejącej części placówki pozwoli na obsługę większej liczby oddziałów przedszkolnych i poprawi układu komunikacji wewnętrznej. Istniejący taras zostanie zabudowany ogrodami zimowymi, przyległymi do sal zajęć. Po zakończeniu prac powierzchnia całkowita budynku wzrośnie z obecnych 1279 m kw. do ponad 3000 m/kw.

Fot. UD

rozpoczęła się rozbudowa przedszkola nr 200 „gąski balbinki” przy ul. balbinki 1 - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-04 17:17:26

    To foto to z przedszkola w parku Achera

Dodajesz jako: Zaloguj się