23°C lekkie zachmurzenie

Ursus chce handlu w niedzielę, zakaz godzi w jego wolność! Będziemy przeciw ustawie!

Ursus chce handlu w niedzielę, zakaz godzi w jego wolność!

Ursus chce handlu w niedzielę czy nie? Licytują się wywiadownie socjologiczne na temat poglądów Polaków w tej sprawie. Licytują się na wyniki, które różnią się skalą błędu statystycznego – od 1 do 2 proc. My przywołujemy badania TNS, które posiadła Konfederacja Lewiatan. Bo ufamy i jednym, i drugim.

I o cóż chodzi? O to, że aż 42 proc. pracowników handlu sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę, 49 proc. popiera ten pomysł, a 9 proc. nie ma zdania. „Ponad połowa osób pracujących w handlu w niedzielę, które dziś opowiadają za zamknięciem sklepów, jest gotowa zmienić swoje zdanie. W tej grupie 52 proc. zgodziłaby się na sklepy otwarte w niedzielę, gdyby otrzymała dodatek finansowy za pracę w niedzielę, a 54 proc. zmieniłaby zdanie, gdyby pracodawca wprowadził dobrowolność pracy w ten dzień” – pisze TNS w komunikacie dla Lewiatana.

A my stanęliśmy sobie we wtorkowe popołudnie przed Galerią Skorosze i – jak to ankieterzy – zapytywaliśmy chcących rozmawiać. Chcieli rozmawiać prawie wszyscy zaczepieni, kiedy usłyszeli temat rozmowy. Nasza statystyka: 88,6 proc. za handlem w niedzielę! Reszta przeciw lub nie ma zdania! O czym to świadczy? Albo o tym, że nasze badania były niereprezentatywne (ale pytaliśmy jak leci, bez względu na wiek, status społeczny, płeć etc.), albo że myli się prześwietny USTAWODAWCA, który przywołuje suwerena, a suweren ma go generalnie z jego koncepcjami… Gdzie? Sami sobie dopowiedzcie!

– Ten głupawy zakaz handlu w niedzielę – powiedział nam jeden z klientów Galerii Skorosze – zrodzi tyle niepotrzebnych i kretyńskich problemów, że niech się wreszcie ktoś puknie w głowę. Jestem pracownikiem stacji paliwowej, które ma ponad 80 m kw. powierzchni. Według projektu ustawy nie będę mógł pracować! Tak jak 90 proc. innych stacji. Bo w Polsce jest niewiele mniejszych. Automaty z żywnością na stacjach kolejowych, na przykład, też nie, bo są handlem. Sklepy internetowe? Guzik! Małe sklepy? Tak, ale jak nie są sieciowe. Czyli żadne Żabki. A te spoza sieci – jak zamiast personelu stanie właściciel. Czy kogoś pojeb…? I proszę to napisać tak jak mówię! Bo – moim zdaniem – pojeb… i to równo! Chcą jeszcze poza KOD-em, nauczycielami, górnikami, kobietami uruchomić nas wszystkich, konsumentów? To na wiosnę będą mieli… Czasy mojego taty to czasy walki o wolność i godność. A moje czasy? To walka o zdrowy rozsądek. Nazywam się Jerzy Poświatowski, mieszkam tu w okolicy i niczego się nie boję! (pw)

Fot. centrum-skorosze.pl

 

 

ursus chce handlu w niedzielę, zakaz godzi w jego wolność! - komentarze opinie

  • gość 2017-04-10 12:45:17

    Ursus chce czy chce tego redaktor piszący artykuł? Zakaz handlu ma objąć duże markety, zawsze można pójść na zakupy do osiedlowego sklepu, który będzie otwarty.

  • gość 2017-09-30 13:54:36

    Niekoniecznie Ursus chce.Powinien brać przykład chociażby z Niemiec.Może wreszcie rodziny , które pędzą do galerii handlowych, pójdą np. z dzieckiem do kina.A może po prostu pobawią się z nim klockami.

Dodajesz jako: Zaloguj się