14°C pochmurno z przejaśnieniami

Weekendowe atrakcje w Ursusie

Imprezy, Weekendowe atrakcje Ursusie - zdjęcie, fotografia

W miniony weekend władze dzielnicy we współpracy z różnymi podmiotami przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji o charakterze edukacyjnym, artystycznym oraz rekreacyjnym. Każdy mógł zatem znaleźć coś dla siebie.

Sobota to głównie zajęcia sportowe. Na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego „Hasanka” przy ul. Orląt Lwowskich zorganizowano już po raz kolejny „Hasanka – Piknik vol. 3”. Podczas imprezy wszyscy chętni mogli nauczyć się jeździć na deskorolce, wziąć udział w zawodach w tej dyscyplinie sportowej czy też chwycić za puszkę i wspólnie namalować graffiti.

W ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze” na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10 dzieci mogły wziąć udział w prowadzonych przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zajęciach doskonalenia jazdy na rowerze. Przedstawione miały również zasady poruszania się po publicznych drogach. Chętni natomiast mogli podejść do egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej.

W niedzielę z kolei w ramach warszawskiej inicjatywy lokalnej zorganizowana została na terenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Zagłoby impreza pod hasłem: „Niedźwiadkowy Piknik – Rodzinne spotkanie w Ursusie”. W piękne słoneczne popołudnie w okolicy kościoła zebrało się mnóstwo mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów licznych atrakcjach. Na najmłodszych czekało malowanie twarzy, gry i zabawy. Można było zrobić sobie zdjęcie w wozie strażackim Ochotniczej Straży Pożarnej z Ursusa, a także w radiowozie lub na motorze policyjnym, potańczyć czy pobawić się z klaunem. Wszyscy mogli przyjść do kącika kulinarnego i poczęstować się kiełbaską lub kaszanką z grilla, pajdą chleba ze smalcem oraz ciastami.

Na pikniku znalazł się również kącik chemiczny. – Główną atrakcją jest suchy lód oraz wybuchy magnezu. Polega to na tym, że na suchym lodzie podpalamy magnez i cały namiot rozbłyska wtedy wielkim światłem. Od rana jest tutaj kolba ze specjalnym płynem. Doświadczeniem polega na tym, że każdorazowo w momencie wrzucenia suchego lodu płyn zmienia kolor. Pokazujemy także reakcję zobojętnienia na kolorach, aby bardziej zainteresować dzieci – powiedziała Ula Pawelec.

W centralnym punkcie placu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej stała scena, na której można było obejrzeć i wysłuchać wiele emocjonujących występów, m.in.: Zespołu Klubu Seniora „Wesoła Chata”, dziecięcego zespołu wokalnego „Wesołe nutki” czy chóru parafialnego. Gwiazdą tego dnia była Antonina Krzysztoń, piosenkarka i bard poezji śpiewanej.

– Nie spodziewałam się, że będzie aż tyle osób. Mimo to uważam, że można miło i przyjemnie spędzić czas w gronie sąsiadów i innych mieszkańców naszej dzielnicy. Przyjemna muzyka, bardzo dobry poczęstunek, mili ludzie. Czego chcieć więcej – mówi Pani Agnieszka.

Po uśmiechniętych minach zarówno najmłodszych mieszkańców Ursusa, jak również seniorów wywnioskować można, że impreza była bardzo udana.

Marcin Kalicki

 

Weekendowe atrakcje w Ursusie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się