23°C lekkie zachmurzenie

Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej, burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

INFRASTRUKTURA, Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej burmistrza Dzielnicy Ursus Warszawy - zdjęcie, fotografia

Szanowni Państwo,

Kadencja samorządowa 2014-2018 to czas inwestycji i zmian infrastrukturalnych w Ursusie. Z roku na rok pozyskujemy coraz większy budżet inwestycyjny, w sumie od 2015 roku to ponad 130 mln zł, za które budujemy m.in. placówki oświatowe, drogi, place zabaw czy parki w naszej dzielnicy. W 2017 roku zrealizowaliśmy już ponad 55 mln zł. Nowoczesna infrastruktura umożliwia swobodną aktywność mieszkańców, wyzwala potencjał miejsca, ułatwia codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu wspólnie z Członkami Zarządu Dzielnicy Ursus, nieustannie zabiegamy o nowe środki potrzebne do realizacji kolejnych projektów dla Ursusa.
 

W 2017 roku duża część środków inwestycyjnych dzielnicy została przeznaczona na rozbudowę bazy oświatowej w Ursusie. We wrześniu br. działalność rozpoczęło nowe przedszkole przy ul. Wojciechowskiego, w październiku nowy oddział przedszkolny przy ul. Szancera. W obydwu placówkach znalazło miejsce w sumie 150 dzieci. W mijającym roku nie mogło zabraknąć także inwestycji związanych z zielenią miejską, rozwojem i poprawą dzielnicowych dróg, infrastrukturą sportową i tworzeniem miejsc kultury. Dzielnicę zmieniają nie tylko inwestycje miejskie, ale także pomysły mieszkańców zgłaszane w budżecie partycypacyjnym, które wspólnie realizujemy.

W niniejszym zestawieniu prezentujemy wybrane projekty infrastrukturalne realizowane w 2017 roku. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i zapraszam do dalszej aktywności w ramach nowej edycji budżetu partycypacyjnego i kolejnych przedsięwzięć inicjatywy lokalnej. 

Zapraszam do obejrzenia wszystkich inwestycji : iursus.pl/ursus-urzad-dzielnicy

Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej, burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się