14°C pochmurno z przejaśnieniami

Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej, burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

INFRASTRUKTURA, Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej burmistrza Dzielnicy Ursus Warszawy - zdjęcie, fotografia

Szanowni Państwo,

Kadencja samorządowa 2014-2018 to czas inwestycji i zmian infrastrukturalnych w Ursusie. Z roku na rok pozyskujemy coraz większy budżet inwestycyjny, w sumie od 2015 roku to ponad 130 mln zł, za które budujemy m.in. placówki oświatowe, drogi, place zabaw czy parki w naszej dzielnicy. W 2017 roku zrealizowaliśmy już ponad 55 mln zł. Nowoczesna infrastruktura umożliwia swobodną aktywność mieszkańców, wyzwala potencjał miejsca, ułatwia codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu wspólnie z Członkami Zarządu Dzielnicy Ursus, nieustannie zabiegamy o nowe środki potrzebne do realizacji kolejnych projektów dla Ursusa.
 

W 2017 roku duża część środków inwestycyjnych dzielnicy została przeznaczona na rozbudowę bazy oświatowej w Ursusie. We wrześniu br. działalność rozpoczęło nowe przedszkole przy ul. Wojciechowskiego, w październiku nowy oddział przedszkolny przy ul. Szancera. W obydwu placówkach znalazło miejsce w sumie 150 dzieci. W mijającym roku nie mogło zabraknąć także inwestycji związanych z zielenią miejską, rozwojem i poprawą dzielnicowych dróg, infrastrukturą sportową i tworzeniem miejsc kultury. Dzielnicę zmieniają nie tylko inwestycje miejskie, ale także pomysły mieszkańców zgłaszane w budżecie partycypacyjnym, które wspólnie realizujemy.

W niniejszym zestawieniu prezentujemy wybrane projekty infrastrukturalne realizowane w 2017 roku. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i zapraszam do dalszej aktywności w ramach nowej edycji budżetu partycypacyjnego i kolejnych przedsięwzięć inicjatywy lokalnej. 

Zapraszam do obejrzenia wszystkich inwestycji : iursus.pl/ursus-urzad-dzielnicy

Wypowiedź Urszuli Kierzkowskiej, burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy komentarze opinie

  • gość 2018-09-05 21:15:06

    Chwalicie się zrealizowanymi inwestycjami, tylko jak to się przekłada na jakość i użyteczność. Przykład: Powstał oddział przedszkolny przy nowo wybudowanej Szkole Podstawowej 360. Tam NIE MA WARUNKÓW dla trzylatków. Toalety są dla dorosłych, a nie dla przedszkolaków. Nie ma nakładek na sedes, ani nocników. Ponadto toalety znajdują się na korytarzu, a nie w salach. Każdy może wejść do budynku nawet osoby postronne. Dzieci nie mają możliwości myć zębów, gdyż jak określiła to Pani Dyrektor Przedszkola, nie ma gdzie trzymać kubeczków i szczoteczek do zębów. Dzieci nie mają możliwości odbycia drzemki, ponieważ przedszkole nie ma warunków do przechowywania leżaków ani pościeli. Wycieńczone dzieci śpią, gdzie popadnie na podłodze. Nie ma też sali, gdzie można byłoby zorganizować występ artystów, (teatr, filharmonia). Ponadto, żeby dotrzeć do przedszkola z maluchami trzeba iść wzdłuż nieodgrodzonego siatką boiska do piłki nożnej, z którego korzystają dzieci szkolne. Przykre jest to, w jakich warunkach muszą "koczować" cały dzień dzieci, gdy ich rodzice chcą pracować. Ale inwestycja jest zrealizowana.

Dodajesz jako: Zaloguj się