10°C słabe, przelotne opady deszczu

Ursuski dzielnicowy, po służbie, rozpoznał poszukiwanego sprawcę rozboju i doprowadził do zatrzymani

Ursuski dzielnicowy, po służbie, rozpoznał poszukiwanego sprawcę rozboju i doprowadził do zatrzymania

Dzielnicowy z Ursusa po zakończonej służbie zatrzymał sprawcę rozboju. Policjant rozpoznał Rafała M. na ulicy, bez trudu skojarzył 38-latka z wizerunkiem, który widział na nagraniu z monitoringu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy z 20 na 21 października. Wówczas to 40 i 61-latek wracali do domu. Na ulicy Spisaka zapytali przechodzącego obok nich mężczyznę o drogę. W trakcie rozmowy mężczyzna wyciągnął z kieszeni przedmiot przypominający broń i wymierzył do jednego z nich, żądając wydania pieniędzy. 40 i 61-latek, w obawie o swoje życie, oddali mu portfel z dokumentami i pieniądze.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Ursusa. Informacja o  zdarzeniu i rysopis trafił do wszystkich patroli w terenie. Dosłownie kilka dni później wspomniany dzielnicowy, wracając do domu po służbie, rozpoznał sprawcę na jednej z ulic Ursusa. O swoich spostrzeżeniach poinformował kolegów z Komisariatu Policji w Ursusie, którzy natychmiast przyjechali na miejsce. Rafał M. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału usłyszał zarzut za rozbój. Sąd na wniosek prokuratora aresztował 38-latka na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 

dzielnicowy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się