23°C lekkie zachmurzenie

Wynik ostatnich analiz stołecznych służb: Ursus ponownie najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy

Ursus ponownie najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy

Wyniki analizy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego stolicy potwierdzają, że Ursus jest obecnie (i ponownie) najbardziej bezpieczną dzielnicą Warszawy.

W dzielnicy, która liczy niemal 60 tys. zameldowanych mieszkańców oraz około 10 tys. mieszkańców bez meldunku, według danych policji w roku 2016 zarejestrowano 913 przestępstw i 3 532 wykroczenia.
Wśród przestępstw dominują kradzieże, co – niestety - dotyczy przede wszystkim nowych osiedli. Można zauważyć, że Osiedle Niedźwiadek już nie jest statystycznie najbardziej zagrożonym osiedlem w Ursusie. Wraz z intensywnym wzrostem liczby mieszkańców na czoło tych niechlubnych statystyk wysuwa się osiedle Skorosze.
Wraz z coraz szerszą działalnością gospodarczą i budowlaną rośnie też liczba włamań. Ale najważniejsze, że Ursus jest na ostatnim miejscu w Warszawie w statystyce tzw. poważnych przestępstw. W 2016 r. skradziono na naszym terenie tylko 28 samochodów. Doszło do zaledwie 8 rozbojów i kradzieży rozbójniczej oraz 2 pobić.

I tak trzymać! To jeszcze jeden argument za osiedlaniem się tutaj, co – jak wiemy – dzieje się od pewnego czasu nieustająco i systematycznie, m.in. z powodu rosnącego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, co już w stolicy staje się głośne.

Na podst. mat. UDz., fot. Mój Ursus

ursus ponownie najbezpieczniejszą dzielnicą warszawy - komentarze opinie

  • warszawiak_ - niezalogowany 2017-05-10 20:10:12

    Gdyby cygany i innej maści rumuny tu nie mieszkały to wogóle by kradzieży nie było...

Dodajesz jako: Zaloguj się