23°C lekkie zachmurzenie

Zmarł ks. Janusz Sajnóg - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie

News, Zmarł Janusz Sajnóg proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa Ursusie - zdjęcie, fotografia

Nie będzie już wśród nas ks. Janusza Sajnoga - proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie. Szanowany i kochany odszedł od swoich parafian, pogrążając ich w żałobie. Miał 58 lat. Zmarł nagle. Na serce?

O ks. Sajnogu pisaliśmy tu kilkakrotnie. Jego kazania, mądra rada towarzyszyły parafianom przez wiele lat. Na msze przez niego odprawiane przychodzili wierzący z całego Ursusa. Mówiło się o nim, że pomaga duszą, bo potrafił – niewiele mówiąc – nieść pociechę w najtrudniejszych chwilach i radość, kiedy tego wymagał moment w życiu. Odszedł nasz proboszcz – mówią ludzie i nie ma w tym krzty przesady. Ks. Sajnóg był proboszczem, którego się kochało lub… nienawidziło, bo byli i tacy, kiedy – nie przebierając w słowach – potrafił publicznie lub w cztery oczy napiętnować złe uczynki.

Msza Święta pogrzebowa została odprawiona w sobotę, 18 marca 2017 roku, o godz. 11.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie przy ul. Piastowskiej 6A. Druga Msza Święta - w rodzinnym mieście księdza - Radzyminie o godz. 14.30 w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego znajdującej się przy ul. POW nr 1, po której zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku do grobu rodzinnego na Nowym Cmentarzu w Radzyminie.

O parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, której nadał istotny charakter właśnie ks. Janusz Sajnóg czytaj:

http://iursus.pl/artykul/parafia-najswietszego/111958

 

Zmarł ks. Janusz Sajnóg - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ursusie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-17 17:05:40

    Cudowny człowiek taki normalny życiowy ksiądz który dał pierwszą komunię mojej starszej córce i chrzest święty młodszej.nie robił problemów z tego że ja i ojciec moich dzieci nie mamy ślubu.jak mówił dla niego ważne jest dziecko a nie formalności. Prowadzil fantastyczne msze dla dzieci.nie jestem dewotka nawet nie chodze za często do kościoła ale ks janusz potrafil zjednac sobie parafian.odpoczywaj w pokoju i w spokoju teraz mozesz wziasc za reke mojego syna w niebie bo moim corkom tu na ziemi juz pomogles.dziękuję .

Dodajesz jako: Zaloguj się