9°C mgła

Dlaczego Ursus podoba się młodym? Dzięki internetowym wyszukiwarkom! Głównie Google.

Dlaczego Ursus podoba się młodym? Dzięki internetowym wyszukiwarkom! Głównie Google.

Wyszukiwarki internetowe, głównie Google, wpływają na zainteresowanie Ursusem ludzi młodych. Wiecie Państwo dlaczego? Nie zgadniecie. Zaszokuje to Was tak, jak i mnie, kiedy to usłyszałem.

- Ursus ma historię!

Wbiło mnie w ziemię. Jaką historię? – zapytałem pewnej uczonej socjolożki, która przeprowadzała sondaż na temat Ursusa.

- Współczesną!

I żebyście Państwo nie mieli wątpliwości: chodzi o lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. Wydawałoby się, że młodzi już nie trawią, nie słuchają, mają w nosie, ślepiąc w swoje smartfony, i-pady, laptopy, tablety etc. Nic bardziej mylnego! Oni tam, np. z jakichś pragmatycznych powodów wklepując hasło „Ursus”, dostają przy okazji dawkę wiedzy, którą łykają przy okazji.

Czy wiecie, dlaczego młodzi osiedlający się w Ursusie kupują mieszkania właśnie tutaj? No, tak… Przede wszystkim taniej, ładniej, dobry dojazd etc. Ale na jednym z ważniejszych miejsc w ich motywacji jest to, że to również w Ursusie się zaczęło… Nie tylko w Radomiu, nie tylko w Gdańsku… Tu, w dawnej fabryce traktorów, gdzie… właśnie chcą zamieszkać… Na Placu Czerwca 1976, gdzie stoi piękny Outlet Factory, a gdzie itd.

Młodzi – wbrew pozorom – nie odwracają się od współczesnej historii, w tym Ursusa. Nie odwracają się, bo im nie dają Google! Śmieszne to i może irytujące starszych, ale taka jest prawda. Google sprzyjają historii Ursusa i innych miejsc, które zaznaczyły się w naszej najnowszej historii. Przy okazji. Oni szukają mieszkań, fajnych miejsc do życia, a tam wyskakują również WYDARZENIA! Obok cen i fotografii planowanych osiedli.

- To jest dla mnie prawdziwa przygoda – mówi Rafał Ziemski, który niebawem zamieszka w nowym osiedlu na miejscu fabryki traktorów. – Będę tu żył, a nad głową latał mi będzie Zbigniew Janas, którego życiorys poznałem dzięki Googlom przy okazji, szukając… mieszkania dla mojej rodziny.

Niech żyją Google? I Zbigniew Janas, i cała ta grupa ludzi, która z Ursusa – poza fajnym miejscem do życia – uczyniła jeszcze miejsce historycznie kultowe.

WOJCIECH PIELECKI

Dlaczego Ursus podoba się młodym? Dzięki internetowym wyszukiwarkom! Głównie Google. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się