13°C lekkie zachmurzenie

„Hasanka” jednym z najlepszych placów zabaw w Warszawie. Kiedy powrót statku?

„Hasanka” jednym z najlepszych placów zabaw w Warszawie

„Hasanka” jednym z najlepszych placów zabaw w Warszawie. Tak orzekł mój wnuk, Wojtek, i ja się tego trzymam, bo on się zna. Skończy za chwilę 7 lat i przez to swoje „długie” życie zaliczył wiele placów zabaw w Warszawie. A „Hasankę” sobie ukochał. Dlaczego?

Kiedyś powiedział mi, że dlatego, bo blisko jest basen „Albatros”, ale zaraz się poprawił: piaskownica, olbrzymia! I zamek Alladyna, i labirynt. I wielki statek piratów. Niestety, narazie zniknął. Podobno potrzebuje remontu.

To zresztą nie był koniec wyliczanki. Bo jeszcze największa w Warszawie konstrukcja linowa do wspinaczki, tzw. pająk, ścianka wspinaczkowa, mała siłownia, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę, tor rolkowy i skatepark.

Większość sprzętu i urządzeń do zabawy – to dodaję od siebie, choć podkreślają to również organizatorzy placu - jest unikalna i trudno spotkać je na innych placach zabaw. Poza tym – coś dla starszych – wielka pergola z fontanną, gdzie można sobie spokojnie odpocząć, kiedy wnuki lub dzieci hasają, a w okolicy spora liczba ławek i koszy na śmieci (ważne! dzieci śmiecą przecież strasznie), na zewnątrz zaś obszerny parking i bazarek, gdzie można się zaopatrzyć w napoje i kanapki.

No, więc… pean na cześć „Hasanki” powstał. Ale jest to pean uzasadniony. Trochę bowiem pojeździłem po świecie i widziałem w różnych miejscach wiele placów zabaw. Z małym Wojtkiem odwiedziliśmy ich kilkanaście w Niemczech, gdzie wojażowaliśmy w zeszłym roku. I szczerze powiem, „Hasanka” jest dość wyjątkowa, bo nie jest to przedsięwzięcie na miarę Disneylandu, ale na miarę dzielnicy, która pokazuje – w każdej dziedzinie (budownictwo, kultura, rekreacja, komunikacja etc.), że można lepiej, fajniej, przyjemniej i… taniej. „Hasanka” jest tego najlepszym przykładem. Znalazła się poza tym wśród 10. najlepszych placów zabaw dla dzieci w Warszawie w rankingu „Gazety Wyborczej”. No, tylko wymaga już remontu i on - zdaje się - niedługo nastąpi. A przede wszystkim czekamy na powrót statku! (WP)

„hasanka” jednym z najlepszych placów zabaw w warszawie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się