22°C bezchmurnie

Pani Burmistrz zaprasza na weekend pełen wrażeń w najbliższą sobotę i niedzielę (13-14 maja)

Pani Burmistrz zaprasza na weekend pełen wrażeń w najbliższą sobotę i niedzielę (12-13 maja)

W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Ursusa odbędą się wydarzenia o charakterze artystycznym, edukacyjnym i rekreacyjnym. Z oferty kulturalnej dzielnicy mogą skorzystać zarówno mieszkańcy Ursusa, jak i innych części miasta.

Gwoździe programu? Warsztaty jazdy na deskorolce, pokaz malowania graffiti, rodzinny piknik oraz egzamin uprawniający do otrzymania karty rowerowej. Na terenie dzielnicy zostanie także zorganizowany punkt wymiany w ramach Warszawskich Dni Recyclingu.

SOBOTA (13 maja br.)

Hasanka Piknik vol. 3

Trzecia edycja „Hasanka - Piknik vol.3” rozpocznie się o godz. 12:00 na obiekcie sportowo-rekreacyjnym „Hasanka”, przy ul. Orląt Lwowskich.
Na pikniku:
- godz. 12:00 - Pokaz malowania graffiti (ścianka wspinaczkowa)
- godz. 14:00 - Warsztaty z jazdy na deskorolce (skate park)
- godz. 15:00 - Kids Corner - strefa przyszłości i labirynt - warsztaty
- godz. 17:00 - Contest - zawody deskorolkowe

Dzień otwarty w Miasteczku Ruchu Drogowego w Ursusie

(teren Szkoły Podstawowej nr 14, przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10)
W trakcie dnia otwartego, od godziny 9:30 do 14:00, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poprowadzi dla zainteresowanych zajęcia w zakresie:
- doskonalenie jazdy na rowerze,
- instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami,
- złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej -dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat.

Warszawskie Dni Recyklingu w dzielnicy Ursus

Na ternie parkingu, przed Urzędem Dzielnicy, przy pl. Czerwca 1976 r. nr 1, od godziny 10:00 do 14:00 odbędzie się piknik, podczas którego będzie można zamienić elektrośmieci, plastik, papier, szkło i baterie na sadzonki roślin.

Przelicznik kuponów na sadzonki:
1 KUPON = 1 sadzonka zioła;
2 KUPONY = 1 sadzonka kwiatu lub byliny;
3 KUPONY = 1 sadzonka krzewu.

Szczegóły na: www.czysta.um.warszawa.pl

NIEDZIELA ( 14 maja br.)

Niedźwiadkowy Piknik
Piknik pod hasłem: „Rodzinne spotkanie w Ursusie” organizowany w ramach warszawskiej inicjatywy lokalnej odbędzie się w godzinach od 14:00 do 18:00, na terenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, przy ul. Zagłoby 37. Jest to kolejny projekt zainicjowany przez grupę mieszkańców i realizowany przez Urząd Dzielnicy URSUS we współpracy z Urzędem Miasta. Piknik integracyjny będzie zwieńczeniem działań podejmowanych przez organizatorów „Kawiarenki dla rodzin” oraz „Męskich spotkań” w celu utrwalenia dobrych relacji mieszkańców oraz rodzin osiedla Niedźwiadek. Dla uczestników przewidziane są ciekawe konkursy, gry i zabawy, jak również występy artystyczne oraz sportowe. Gwiazdą pikniku będzie Antonina Krzysztoń, piosenkarka i bard poezji śpiewanej. Wydarzenie odbędzie się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Zagłoby 37.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. A zaprasza Pani Burmistrz Urszula Kierzkowska i Przewodniczący Rady Dzielnicy Henryk Linowski.

 

pani burmistrz zaprasza na weekend pełen wrażeń w najbliższą sobotę i niedzielę (12-13 maja) - komentarze opinie

  • gość 2017-05-11 15:50:26

    chyba 13-14 maja

  • Wojciech Pielecki 2017-05-13 17:22:34

    Tak jest, sorry! Poprawiamy.

Dodajesz jako: Zaloguj się